Szkolenie z pierwszej pomocy medycznej

Umiejętność udzielenia pomocy osobie poszkodowanej, zanim przybędą specjaliści, może przyczynić się do uratowania komuś życia. Nic w tym zatem dziwnego, że konieczność przejścia takich kursów jest niezbędne dla pracowników w każdym zawodzie, którego wykonywanie wiąże się z podwyższonym ryzykiem wypadku.

Pamiętajmy, że każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy konieczne będzie właściwe zareagowanie, a od sposobu udzielonej przez nas pomocy będzie zależało, czy poszkodowany przeżyje. Właśnie dlatego warto pamiętać o tym, że konieczność przejścia szkolenia z pierwszej pomocy medycznej to nie tylko obowiązek, ale także szansa, z której warto skorzystać. Posiadanie przeszkolonej kadry bezpośrednio przekłada się na zwiększenie szansy, że ewentualny wypadek nie skończy się tragicznie.

Jakie treści są przekazywane w trakcie kursu?

Podczas zajęć podejmowana jest ogólna tematyka dotycząca pierwszej pomocy medycznej, a także wiedza dostosowana do konkretnych zagrożeń, występujących na danym stanowisku. Dzięki temu można mieć pewność, że pracownicy otrzymają wartościowe informacje, odpowiadające ich konkretnym potrzebom oraz wymaganiom danego stanowiska.

Każdy z kursów podzielony jest na dwie zasadnicze części. Pierwsza z nich jest teoretyczna i pozwala przyswoić dawkę niezbędnej wiedzy. Dzięki niej pracownicy zdobędą podstawę teoretyczną, dzięki której będą wiedzieli, jak udzielić pierwszej pomocy. Część teoretyczna pozwoli im przetestować nowo zdobytą wiedzę w praktyce.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Każdy z naszych kursów jest prowadzony przez doświadczonych, wykwalifikowanych wykładowców, posiadających wieloletnie doświadczenie. Każdy z nich doskonale zna się na udzielaniu pierwszej pomocy medycznej, a przy tym potrafi przekazać wiedzę w sposób przyjemny i interesujący. Z nami każda grupa będzie zadowolona z zajęć oraz pozyskanej wiedzy i umiejętności. Właśnie dlatego, jeśli organizujesz szkolenie dla swoich pracowników, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.