Aktualności

Chcemy aby byli Państwo na bieżąco z sytuacją dzieci z Parku Amora Gedel dlatego wszystkie nasze kolejne kroki i poczynania oraz efekty pracy dzieci będziemy publikować poniżej. Zapraszamy do lektury. 

22.12.2017

Tuż przed zakończeniem 2017 roku udało się nam dostarczyć ostatnią paczkę z najpotrzebniejszymi rzeczami dla naszych przyjaciół z Etiopii. Poniżej zapraszamy do krótkiej fotorelacji. Może odszukacie wśród nich swoje dary :)?
Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować i ponownie zaprosić do wspólnego pomagania. Obyśmy w pośpiechu Naszego krótkiego życia nie zapominali o osobach potrzebujących, dla których mały gest znaczy bardzo dużo.


14.10.2017

Udało się NAM/WAM i kolejne paczki dotarły do dzieci i osób potrzebujących w miejscowości Hawassa w Etiopii! Tym razem paczki zostały podzielone i część darów trafiła do Misjonarek Miłosierdzia, gdzie wśród swoich pacjentów mają one w opiece młode mamy, którym przesyłany sprzęt jest niezbędny dla zapewnienia podstawowych warunków bytowych ich dzieci, a druga część trafiła do polskich sióstr pracujących jako położone w lokalnych ośrodkach gdzie często brakuje podstawowych ciuszków do owinięcia noworodków.Jednocześnie dzięki zaangażowaniu naszej koleżanki Moniki Piątczak i instruktorów PCPM prowadzących szkolenia rozwojowe dla lokalnej społeczności udało się dostarczyć jeden dodatkowy bagaż pełen niezbędnych rzeczy :) Dobra robota!


18.07.2017 r.

Po długich staraniach i wielu mniejszych bądź większych komplikacjach w końcu nam się udało - w dniu dzisiejszym dzieci rozpoczęły naukę w prywatnej szkole ! Na początek, przez okres wakacji, będą miały indywidualne zajęcia mające na celu określenie ich umiejętności oraz poziomu wiedzy, a następnie, po okresie przygotowawczym zostaną przydzielone do nowych klas, gdzie będą regularnie uczęszczać na zajęciach!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego naszego małego sukcesu jakim jest pierwszy krok dzieci z parku Amora Gedel na drodze do zmiany ich dalszego życia!

Dziękujemy!


08.06.2017 r.

Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami a razem z nim zostanie wysłana kolejna paczka dla dzieci z Parku Amora Gedel  Tym razem przygotowaliśmy zestaw zabawek i przyborów szkolnych, które już niedługo dzieci wykorzystają podczas nauki w prywatnej szkole Panafrica International Academy. Jednak zanim do tego dojdzie dzieciom należą się wakacje pełne radości, uśmiechów i zabawy!

Pomóżcie, lajkujcie i udostępniajcie !


18.05.2017 r.

Wczoraj pierwsze prezenty trafiły do dzieci . Z relacji Madzia Plekan i Michalina Zacharyasz były przeszczęśliwe i zadowolone za wszystko co otrzymały. Podobno Mesfin miał na początku obawy czy pluszowy żółw go nie ugryzie ale po już po chwili chodził z nim wszędzie i nie odstępował go na krok . W paczce znajdowały się ubranka, artykuły biurowe i zabawki, które miały choć trochę osłodzić życie dzieci z Parku Amora Gedel. Wielkie „Amnsegenalo” od Maluchów!

24.04.2017 r.

Po trzech dniach zbierania środków finansowych udało się uzyskać kwotę, która pozwoli na zapewnienie edukacji dla 4 dzieci na okres jedenego roku. A to dopiero początek akcji. Zakładamy, że uda się pozyskać dodatkowe środki od ludzi dobrej woli bądź firmy, które zechcą dołożyć przysłowiową "cegiełkę" do akcji naszych kolegów i koleżanek. 25 kwietnia odbędzie się spotkanie pomiędzy Dyrektorem szkoły, rodzicami dzieci oraz nasza koleżanką Magdą, która na stałe znajduje się w Etiopii i tłumaczem Michealem, który od początku jest mocno zaangażowany w inicjatywę. Oczekujemy rezultatu rozmów.


22.04.2017 r.

Uruchomiony został funpage akcji: 

#Razem dla dzieci w Etiopii 


21.04.2017 r.

Rozpoczęto zbiórkę środków finansowych na stronie: 

https://pomagam.pl/razemdladzieci